Podwaliny pod nazewnictwo botaniczne położyli uczeni greccy i rzymscy. Ich praktyczne obserwacje i opisy przyrody kontynuowano potem w klasztorach i na uniwersytetach europejskich, gdzie język łaciński był powszechny. Używany dzisiaj binominalny system nazewnictwa powstał jednakże pod wpływem sławnego, osiemnastowiecznego szwedzkiego botanika Karola Linneusza (1707-1778).Oto propozycja nowego gatunku zapisana w Linneuszowskiej nomenklaturze binominalnej:
Latarkomaniak podkołderkowiec Kropeczka Z. ... :)

Przepis na szybką kolację a la Kropka: bagietka, masełko, z-wędzony łosoś sałatkowy i... duuużo cytrynki... :)













...czyli... dlaczego trzeba ściągnąć ubranko zanim wejdzie sie do morza :)
... i tak to zdecydowałam się zostać naplażowym pampusiowym pół-golasem... :)







Wieczorno-przedspaniowy spacer brzegiem morza...
i ślady pospacerowe :)





... no i były oczywiście wielbłądy... w sympatycznym towarzystwie jednego z nich postanowiłam nawet zjeść kolację... :)










